Ovala motiv med broderier i form av bonde på åker och fågel på träd. Monogramsignerade EW. Ramade i förgyllda ramar i gustaviansk stil från 1900-talets början. En signerad a tergo "Tavlan gjord av Eleonora Sofia Geete 20.7 1816-2.1 1904 gift m. Leonard Wikland 16.7 1846". Bildstorlek ca 17,5x25 cm.
Obetydliga fläckar, smärre slitage.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor