HARALD GALLEN, olja på duk, signerad Harald Gallén och daterad 1904.
"Maantie" - "Landsvägen". 54 x 41 cm.
Smärre retuscher samt krackelyrer. Obetydligt färgbortfall. Smärre ytsmuts.
Galerie Hörhammer, Helsingfors, "Harald Gallén 1880-1931", 17 - 28 januari 1976, kat nr 4.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor