Skrivbordsstol ritad av Jean Prouvé för Tecta. Stomme i kromat stål sits i vitt läder.
Skrivbord samt hurtsar 2 st, USM Haller. Vit skiva, med ben och detaljer i kromat stål. Skrivbordslampa ritad av Benjamin Thut. Skrivbord längd 190 cm, djup 75 cm, höjd 74 cm.
Bruksslitage. Smärre repor.