UTAGAWA KUNISADA (Toyokuni III), färgträsnitt, 2 st. 1800-tal.
Figurscener. Bildstorlek ca 37x22 cm(diptyk) och 35x24 cm.
Oramade. Slitage. Gulnad. Smärre fläck. Monteringshål på diptyken.