MATGRUPP, 12 delar, 1910/20-tal.

Ek. Fyra karmstolar, sju stolar samt matbord. Klädsel i läder och tyg. Bordets längd 133, bredd 110, höjd 80 cm. Två iläggsskivor vardera bredd 57 cm.

Omfattande slitage. Flertalet större fläckar. Något ostadiga. Klädsel med fläckar och skador. Bordets ben blekta.

Utropspris
1 500 SEK