DAVID TENIERS D.Y, hans krets, olja på pannå, ej signerad.
Vilan under flykten till Egypten. Pannå 58,5 x 81 cm. Samtida ram.
Slitage, retuscher, repor, smärre färgbortfall.
Tidigare i samlingarna på Skattmansö, Västmanland.