LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska tidigt 1800-tal.

Kvadratisk fotplatta av marmor, kolonnformad stam, urnformad ljuspipa samt kejdehängen av mässing, lösa manschetter, höjd 29 cm.

Obetydligt slitage. Nagg. Sneda. Kedjehängen ej kompletta.

Utropspris
3 000 SEK