VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE för Georg Jensen, hänge med cabochonslipad labradorit.
Hänge, stämplad 'GJLd' med vidare Georg Jensen stämpel för efter 1945, brittiska kontrollstämplar och år stämpel för 1976. Design nr 245. Höjd ca 5,5 cm. Kedja, pansarlänk, silver. Längd ca 59 cm. Totalvikt ca 11,5 g .
Bruksslitage. Möjligtvis omgjort från ett örhänge.