Orange-brun mocka och skinn. Beslag och detaljer i vit- samt gulmetall. Ställbar axelrem. Insida i ljus mocka med fyra fack, varav ett mindre. Märkt "Chloé" samt "Chloé made in Italy", numrerad. Bredd 24 cm, djup 5 cm, höjd 15 cm.
Obetydligt slitage.