NANNY STILL, GLASSERVIS, 13 DELAR, "Harlekiini", Riihimäen lasi.
Turkost och klarglas. 2 st tillbringare på fot, höjd 28-32 cm. 2 st serveringsskålar på fot, höjd 17-22 cm. 2 st mindre ljusstakar, höjd 10,5 cm. 2 st större ljusstakar, höjd 22,5 cm. Gräddsnäcka, höjd 14 cm. Sockerskål med lock, totalhöjd 20 cm. Bonbonjär med lock, totalhöjd 18,5 cm. 2 st 2-delade karaffer för vinäger och olja, höjd 24,5-25,5 cm.
Sockerskålens fot med kantskada, ena tillbringarens handtag med skada på fogen, en ljusstake med ett litet omärkbart nagg. Obetydligt slitage. Nagg.