EEMU MYNTTI, olja på papper, osignerad.
Vilande modell. Bildstorlek 44 x 49 cm.
Smärre slitage. Fläckar. Spår av veck.
Eemu Myntti: 25.3.-16.5.1982 Helsingfors konsthus.