Eemu Myntti

(Finland, 1890-1943)
Eemu Myntti
(Finland, 1890-1943)

EEMU MYNTTI, olja på papper, osignerad.

Vilande modell. Bildstorlek 44 x 49 cm.

Smärre slitage. Fläckar. Spår av veck.

Eemu Myntti: 25.3.-16.5.1982 Helsingfors konsthus.

Utropspris
700 EUR