MEDALJER OCH PLAKETTER, ca 70 stycken, mestadels Sverige, 1900-talets andra hälft.
Bland annat hedersplaketter från olika regementet, utländska hedersbetygelser, minnesmedaljer med mera. Mestadels brons och mässing. Vissa i silver. Höjd ca 2-15 cm.
Slitage. Gåvogravyrer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.