PARTI SMYCKEN, 4 st, olika guld halter.

Hårnål, Stockholm, 1920, 18K guld. Längd ca 6,5 cm. Etui medföljer. Brosch i form av 'E', 18K guld. Höjd ca 3,2 cm. Hänge med fasettslipad granat, stämplad 'DE', Falköping, 18K guld. Höjd ca 2,5 cm. Brosch av två örhängen, 14K guld, ej stämplad. Längd ca 3,8 cm. Totalvikt ca 6,3 g

Broschen av örhängena är lite sned och har några bucklor. Nålen på 'E'-formad är lite sned. Slitage, repor.

Utropspris
2 000 SEK