OKÄND KONSTNÄR 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, olja på pannå, ett par, osignerade.
Allegoriska motiv med amoriner i landskap. Vardera 40,5 x 33 cm.
Pannåerna har slagit sig något. Retuscheringar. Ställvis krackelerad. Ställvis färgbortfall. Ställvis slitage. Oxiderad fernissa.