Bestående av en famille rose tallrik i Cornelis Pronks still med typiskt brätte och blomster, två tallrikar i famille rose med perforerat brätte, en blåvit värmetallrik cirka 23cm och såsnipa i liknande stil, höjd 8cm.
Slitage. Sprickor. Lagningar. Flertalet nagg. Glarsyrmistor.