FLAMLÄNDSK SKOLA 1600-tal, olja på koppar. Osignerad
Landskap med Maria, Jesusbarnet och änglar. Koppar, oval 35 x 26 cm. Samtida bronserad ram i barock.
Ytsmuts, smärre skrapmärken, smärre strödda retuscher, gulnad fernissa.