BOKHYLLA, Ulfa-serien, Sten Engdahl och Tage Olofsson, Ulferts, Tibro, 1950/60-tal.

Fanerad teak. Går att separera. Underskåp med bakomliggande hyllinredning. Hurts med lådor. Längd totalt ca 363 cm, djup 52 cm, höjd ca 174 cm.

Slitage. Solblekt.

Utropspris
3 000 SEK