Brosch i form av bukett, G Dahlgren & Co. Längd ca 7,2 cm. Brosch i form av kvist med blommor, Förening Pinco, Stockholm, 1953. Längd ca 6 cm. Brosch i form av delfin. Längd ca 8,5 cm. Tillsammans med två andra broscher i form av blommor. Totalvikt ca 65 g.
Bruksslitage, mindre repor och bucklor. Ställvis anlöpning.