LEROUX, Charing-Cross, bordspendyl, 490 x 230 x 150 mm.

Ebenholts / mässing, emaljerad urtavla, pendel, Georg III, ca 1790.

Serienr 8 Nyckel finns.

Slitage. Sprickor och smärre skador. Delvis renoverad och kompletterad. Lagningar. Något maskstungen.

Utropspris
12 000 SEK