RING med briljantslipad diamant.

Diamant, 0,27 ct enligt gravyr, kvalitet I-J/SI. E Olenfalk, Stockholm, 1973, 18K guld. Storlek 11/53,5. Totalvikt ca 7,1 g.

Spår av renovering till skenan. Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
3 500 SEK