MATSERVIS, 109 delar, porslin, "Else" samt "Hortense", Rosenthal 1900-talets början.

38 st flata tallrikar, ø 25 cm,
17 st djupa tallrikar, ø 26 cm,
20 st förrättstallrikar, ø 22 cm,
8 st assietter, 17,5 cm,
2 runda fat, ø 36 cm,
6 serveringsskålar, 22-26 cm,
5 serveringsskålar med lock, 33-40 cm,
12 serveringsfat, 23-51 cm,
såssnipa.

Bruksslitage. Enstaka kantnagg och sprickor.

Utropspris
800 EUR