"PREDICHE del reverendo padre fra Girolamo Savonarola da Ferrara, sopra il..." Venecia, Brandino & Ottauiano Scoto 1539.

Samtida skinnband med präglad dekor. Försättsblad i svart och vitt. Rygg med upphöjda bind. Rödfärgade snitt. 302 numrerade sidor.(8)-302 (2)

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK