COLLIER med rosenslipade diamanter.

Centrala diamanten ca 0,25 ct, kvalitet tinted/I. Stämplad 'Jka' 14K guld samt silver. Längd 37 cm. Totalvikt ca 18 g.

Några diamanter med inneslutningar som når ytan. Några länkar med mindre bucklor. Bruksslitage.

Utropspris
16 000 SEK