SAMEKNIVAR
2 stycken, helhornskniv samt halvhornskniv, bland annat av Per Henrik Simmas. Signerade.

Halvhornskniv av Per Henrik Simmas. Grepp av björk och renhorn. Knivslida av läder och renhorn. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Längd 20 cm. Helhornskniv av renhorn. Ristad dekor. Upphängningsanordning av tvinnat läder. Signerad. Längd 16 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

David Brolin

David Brolin
Värderingsman

+46-761 262150
david.brolin@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10333835 bukobject
    • 10333835 thumb
    • 10333836 thumb
    • 10333837 thumb
    • 10333838 thumb
    • 10333839 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    5 850

    617 EUR
    658 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (30 bud)
    6A10 jan 22:435850SEK
    710 jan 22:435800SEK
    6A10 jan 22:425600SEK
    Bevakning på 1 000 SEK uppnåddes