Stig Borglind

(Sverige, 1892-1965)
Stig Borglind
(Sverige, 1892-1965)

KNIV, tillskriven Stig Borglind, märkt Stig Borlind Morjärv 1916 samt signerad SB.

Grepp av renhorn med signatur SB samt knapp av mässing märkt Stig Borlind Morjärv 1916. Knivslida av läder. Längd 23 cm

Slitage. Smärre skador.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på auktion efter grafikern Stig Borglinds dödsbo.

Utropspris
2 000 SEK