KNIV, tillskriven Stig Borglind, märkt Stig Borlind Morjärv 1916 samt signerad SB.
Grepp av renhorn med signatur SB samt knapp av mässing märkt Stig Borlind Morjärv 1916. Knivslida av läder. Längd 23 cm
Slitage. Smärre skador.
Enligt uppgift inköpt på auktion efter grafikern Stig Borglinds dödsbo.