MJÖLKKANNA, silver, Stockholm, 1900-tal. Vikt 234 gram.

Otydliga stämplar. Bukig form på rund fot. Uppsvängt handtag. Antikiserande dekor med palmettbård och figurscener. Invändigt förgylld. Höjd 15 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK