JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Rund rotfanerad skiva, kantsarg och tre ben av valnöt. Diameter 120, höjd 48,5 cm.

Slitage. Fäckar.

Modellen formgiven år 1952.

Utropspris
35 000 SEK