SLAGLÅSGEVÄR
JAs GOLCHER WARRANTED, USA, 1800-talets första hälft.

Ett så kallat "Kentucky Longrifle". Bonad och mässingsskodd trästock. Låsblecket märk JAs GOLCHER WARRANTED. Längd ca 131 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Renoverad, ändrad från flintlås till slaglås. Kompletterad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T14
Följerätt
Nej

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10329631 bukobject
    • 10329631 thumb
    • 10329632 thumb
    • 10329633 thumb
    • 10329634 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    6 000

    631 EUR
    671 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (12 bud)
    510 jan 09:526000SEK
    Bevakning på 6 000 SEK uppnåddes
    510 jan 09:525900SEK
    510 jan 09:515100SEK