BÄGARE 2 st samt SKED, Silver, Ryssland, 1800-talets slut-/1900-talets början. Total vikt 116 g.
En bägare med veckad kant samt inskription, höjd 3 cm. En bägare med dekor av byggnader samt blomster, höjd 7 cm. Sked med dekor av kyrka samt knoppavslut, längd 15 cm.
Slitage. Gravyr. Anlöpningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.