KAFFESERVIS, 3 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm 1920/30-tal. Vikt ca 714 gram.

Dekor av pärlbårder. Kaffekanna med svärtad trähänkel och knopp. Kaffekannans höjd 22 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
4 000 SEK