ELISABETH WARLING, olja på duk, signerad Elisabeth Warling och otydligt daterad.
Porträtt av ung gosse. 47,5 x 41 cm.
Duk med märken efter spännram. Krackelyrer. Färgbortfall. Ytsmuts.
Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på Linköpings museum.