BERNARD ROOKE, 2 st vaser, stengods, Ipswich, ca 1970, unika.
Höjd 29 respektive 35,5 cm.
Slitage. Enstaka nagg, varav två med lagningar.
Röhsska Museet, Göteborg, 28 februari - 30 mars, 1970.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK