FIGURIN, stengods, Harald Salomon, Rörstrand, signerad HS, numrerad 14/30, 1940-tal.
Kvinna med fruktkorg. Turkos glasyr. Höjd 54 cm.
Sedvanligt ytslitage. Nagg.