FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, skål, stengods, signerad F. H-Kj. Arabia, omkring 1900-talets mitt.
Invändigt glaserad. Diameter 14 cm.
Slitage. Krackelyr. Spricka, mindre synlig på utsida.