JOSEF FRANK, 4 st gardinlängder, 1900-talets slut.
Bredd á ca 133 cm, längd á ca 255 cm.
Fläckar. Slitage.
Ritat av Josef Frank för Haus und Garten som mattmönster på 1920-talet.