VASER, 2 st, samt KANNA, keramik, Herman A Kähler A/S, Danmark, 1839-1974.

Polykrom glaserade. Höjd 20- 24 cm.

Slitage. Flertalet nagg. Mindre skador. Tillverkningsdefekter. Kannan med sprickor.

Utropspris
2 000 SEK