SIMON GATE
KNUT BERGQVIST och HEINRICH WOLLMANN, vas, graalglas, Orrefors, numrerad 264 samt daterad 1917.

Vit- och plommontonat glas med svarta påklippta detaljer. Graaldekor av blommor. Märkt "SGraal, Orrefors, 1917 KB - HW". Glasblåsarmästare Knut Bergqvist, etsare Heinrich Wollman. Höjd ca 19 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre tillverkningsdefekter.

Följerätt
Nej

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10333450 bukobject
    • 10333450 thumb
    • 10333451 thumb
    • 10333456 thumb
    • 10333454 thumb
    • 10333452 thumb
    • 10333453 thumb
    • 10333455 thumb
    • 10333457 thumb
    • 10333458 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    23 000

    2 419 EUR
    2 574 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (26 bud)
    611 jan 22:2923000SEK
    711 jan 22:2922000SEK
    611 jan 22:2821000SEK
    Bevakning på 9 600 SEK uppnåddes