SIMON GATE

KNUT BERGQVIST och HEINRICH WOLLMANN, vas, graalglas, Orrefors, numrerad 264 samt daterad 1917.

Vit- och plommontonat glas med svarta påklippta detaljer. Graaldekor av blommor. Märkt "SGraal, Orrefors, 1917 KB - HW". Glasblåsarmästare Knut Bergqvist, etsare Heinrich Wollman. Höjd ca 19 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre tillverkningsdefekter.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss