Åtta matskedar (varav fem st av Hans Israel Lyberg, Borås 1826) längd 21 - 22,5 cm. En matgaffel, längd 21 cm. En matkniv, längd 26 cm. En bordsked, längd 18,5 cm. Fyra teskedar, längd 15 cm. En såsslev, längd 18,5 cm.
Slitage. Mindre lagning. Gravyrer.