BOK, "Acta publica, hörande til Sweriges rikes fundamental-lag", tryckt hos direct. Pet. Momma 1755.

Brunt halvskinnband, med fem upphöjda bindningar. Ca 4x17x11 cm.

Band med mindre skador och kraftigt slitage. Slitage. Skrift i blyerts invändigt. Ej genomgången.

Utropspris
1 500 SEK