FISKSERVIS, 10 delar, flintgods, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft.

Polykrom dekor av fiskar och skaldjur. 9 tallrikar och ett serveringsfat. Tallrikarnas diameter ca 26,5 cm, serveringsfatets diameter ca 39 cm.

Bruksslitage. Slitage. Skrapmärken. Mindre färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK