KAFFESERVIS, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1947, vikt 569 gram.

Konande på räfflade runa fotklackar. Sockerskål, gräddkanna samt kaffekanna, de två sistnämnda med svärtade trähandtag. Höjd 4,5- 15 cm.

Slitage. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK