BÖRGE LINDAU, taklampa, "Vingen", tillverkare Zero 1900-talets slut.
Justerbar grön ljuspunkt, två vingformade reflektorer, vajerupphängning. Bär tillverkarens etikett. Längd 89 cm, bredd 59 cm, höjd ca 70 cm.
Ställvis slitage och märken. Ej funktionstestad.