TORSTEN "TOTTI" LAAKSO, fåtölj, modell Tehi 2487, Asko 1960-tal.
Teakstomme, fast stoppad klädsel med nackkudde. Bär tillverkarens märke. Bredd 66 cm, sitthöjd 33 cm, total höjd 91 cm.
Ställvis slitage och märken.