Design
873238

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, soffa, "Paradiset", ur NK:s Triva-serie, Nordiska kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Stoppad och klädd med enfärgad plysch. Knapphäftad rygg. Sex ben. Längd 210 cm.

Slitage, ställvis hårdare slitage på ben.

Utropspris
5 000 SEK