Design
873361

Tommaso Cimini

(Italien, ?-1997)
Tommaso Cimini
(Italien, ?-1997)

TOMMASO CIMINI, bordslampor, ett par, "Daphine Terra", Lumina, Italien, 1900/2000-tal.

Fot i svart gjuten metall. Stomme i ljust lackerat stål. Märkt undertill. Ställbar höjd, ca 90-140 cm.

Smärre slitage och mindre märken. Ej funktionstestade, kontakter för amerikanskt bruk.

Utropspris
3 000 SEK