DOCKHUS, "Direktörens villa", modell från Trädgårdsföreningen i Göteborg, 1900-tal.

Målad. Längd 102 cm. Bredd 60 cm. Höjd ca 65 cm.

Slitage. Visst dekorbortfall och torrsprickor. Fläckar samt mindre skador. Senare målning. En dörr lös.

Utropspris
4 000 SEK