DOSOR, 4 st, silver, 1800-/1900-tal, vikt 249 g

Dosa, delvis förgylld, Sverige, 1850. Dosa, svenska importstämplar. Dosa, locket med niellodekor. Octagonal dosa, delvis förgylld. Längd 3,5- 13 cm.

Bucklor. Slitage. Gravyr. En dosa ej i silver medföljer. Skador.

Utropspris
2 000 SEK