IB KOFOD LARSEN, soffa, "Kandidaten", OPE, 1960-tal.
Valnöt. Tresits. Rygg med spjälor. Lösa kuddar. Längd ca 192 cm, djup ca 72 cm, höjd ca 72 cm, sitthöjd ca 42 cm.
Smärre slitage och märken.