Öppet hus med tre rum.
Följande möbler:
Buffé x 2, skänk, piano med stol, bord med iläggsskiva, tallrikshylla, köksbänk x 2, köksbord och stol, spegel på konsolbord, vitrinskåp, samt mindre föremål i tenn, trä och porslin. Fyra tavlor.
Längd dockskåp: 77 cm, djup 30, höjd 23 cm.
Slitage. Kompletterad. Lagningar. Färgbortfall. Sprickor. Skador. Fläckar.