TOINI NYSTRÖM, rya. 1940-tal. Ca 135x95 cm.
"Frost".
Ställvis slitage. Fläckar.
Snarlik rya illustrerad i Suomen Koristetaidetta 13. vuosikirja 1949, Ornamo, sid 43. "Ryijy" Toikka-Karvonen, Otava 1971. sid. 399.